CEDE 2013

Kolejna Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE już za nami. Jej 23. edycja odbyła się w dniach 12-14 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wystawie towarzyszył XIX Zjazd Zespołów Stomatologicznych, a także wykłady, warsztaty i szkolenia nie tylko dla lekarzy, techników dentystycznych, asystentek i higienistek stomatologicznych, ale także dla producentów i dystrybutorów sprzętu medycznego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również w tym roku (ponad 2 tysiące wejść) ARENA CEDE – ogólnodostępne dla wszystkich zwiedzających miejsce mające postać areny z prawdziwym gabinetem dentystycznym, w którym przez cały czas trwania targów odbywały się na żywo pokazy różnorodnych procedur stomatologicznych.

CEDE 2013 w liczbach
• zwiedzający – prawie 20 tys. osób
• wystawcy – 255
• powierzchnia całej wystawy – 21 500 m2
• powierzchnia pod stoiskami – 7 200 m2
• uczestnicy wykładów Zjazdu Zespołów Stomatologicznych – 1349 osób
• liczba wykładów/warsztatów – 56

Strefa Testów
Nowością tegorocznych targów była Strefa Testów, w której lekarze stomatolodzy mogli testować materiały i instrumenty, porozmawiać z konsultantem, wyjaśnić swoje wątpliwości. Młodzi lekarze z fundacji Be Active Dentist zorganizowali stanowiska testowe w podziale na profilaktykę, stomatologię zachowawczą, chirurgię, protetykę, implantologię oraz endodoncję. W każdym z nich można było testować, wypróbowywać i porównywać materiały rożnych firm. Młodzi entuzjaści stomatologii zorganizowali również kącik wypoczynkowy, gdzie można było odpocząć przy grach Xbox lub wziąć udział w konkursie dojenia krowy na czas. A wszystko pod hasłem: Nauka, Fun, Zdrowie.

Muzeum Stomatologii
Interesujące reklamy z pierwszej połowy ubiegłego wieku, narzędzia, unity, fotele, instrumenty dentystyczne oraz wiele innych eksponatów z bogatej kolekcji lek. dent. Piotra Kuźnika można było podziwiać przez cały czas trwania wystawy w jednym z targowych pasaży.

Imprezy towarzyszące
Pierwszy dzień targów zakończyła Gala CEDE, podczas której wręczono Grand Prix CEDE 2013 oraz przeprowadzono aukcję wyrobów podopiecznych lubelskiego Hospicjum Małego Księcia oraz obrazów Grzegorza Rosiaka. Cały dochód z aukcji został przekazany hospicjum, którego przedstawiciele uhonorowali Różami Małego Księcia firmy najbardziej zaangażowane w akcję „Uśmiech bez barier”. Wieczór uświetnił koncert zespołu BIG BIT – THE BEATLES SHOW. Równie udany koncert odbył się na zakończenie drugiego targów – Ray Wilson zachwycił publiczność, a zgromadzeni na widowni śpiewali razem z nim evergreeny grupy Genesis.Wszystkim naszym Czytelnikom dziękujemy za odwiedzenie stoiska „Magazynu Stomatologicznego” i Wydawnictwa Czelej, a na kolejną edycję targów CEDE zapraszamy za rok, w dniach 11-13 września …
 

 

 

Stoisko "Magazynu Stomatologicznego"

 

Grand Prix CEDE 2013
1. W kategorii „Sprzęt Stomatologiczny”:
• Bestom DENTOnet.pl za OraliTest
• LASOTRONIX za wielofunkcyjny laser diodowy Smart M.
2. W kategorii „Materiały dla Stomatologii” nagrody nie przyznano.
3. W kategorii „Materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne”:
• PIERRE FABRE MEDICAMENT za ArthrodontCLASSIC – pastę do zębów na podrażnione dziąsła
4. W kategorii „Wydawnictwa i edukacja”:
• Wydawnictwo ELAMED za „Pierwszą pomoc w gabinecie stomatologicznym”

Wyróżnienia Grand Prix CEDE 2013 zostały wręczone podczas Gali CEDE, która odbyła się 12 września 2013 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

  

Brak głosów