Medykalia 2013

Jedenastego maja, podczas festiwalu kultury studenckiej Medykalia 2013 organizowanego przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz m.in. Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział w Białymstoku, studenci kierunku lekarsko-dentystycznego dokonywali bezpłatnych przeglądów jamy ustnej oraz prowadzili kurs z szycia chirurgicznego na świńskich nóżkach.

Zorganizowanie i wyposażenie stoiska było możliwe dzięki głównym partnerom PTSS o. Białystok – firmie Dentomax oraz Wydawnictwu Czelej. Dzięki uprzejmości obu firm udało się skompletować sterylne, jednorazowe zestawy do badań stomatologicznych, narzędzia oraz nici do szycia chirurgicznego, a także nagrody książkowe i prenumeraty m.in. „Magazynu Stomatologicznego”. Każdy, kto wziął udział w badaniu miał szansę na wylosowanie nagrody książkowej i mógł uzyskać informację o stanie zdrowia swojej jamy ustnej. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przebadano około 60 osób, którym udzielono rad z zakresu prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej oraz ustalono potrzeby lecznicze.

Była to wspaniała okazja zarówno dla pacjentów, którzy mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji, jak i dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego – nie od dziś bowiem wiadomo, że praktyka czyni mistrza, a celem dentysty jest przede wszystkim szerzenie oświaty prozdrowotnej, a nie tylko leczenie już istniejących patologii.

Wiceprezes PTSS o. Białystok
Adam Zyśk

Więcej zdjęć z akcji podczas Medykaliów 2013
https://dl.dropboxusercontent.com/u/43626320/Do%20wysy%C5%82ki_CZELEJ.rar
 

Twoja ocena: Brak Ocena: 4.2 (5 głos(ów))