Nawet smok musi myć zęby + plakat

smok i plakat.jpg
Autor: 
Iris Rossbach

Cena:
18,99 PLN

Cena dla prenumeratorów:
16,15 PLN

Kup książkę

Zabawna bajka, dzięki której dzieci uczą się prawidłowego sposobu mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Jest to doskonała pomoc dydaktyczna dla pedagogów, stomatologów, rodziców i wszystkich osób zajmujących się promocją zdrowia.

W tej bajce prezentowany jest program „5 gwiazdek, aby mieć zdrowe zęby” jako skuteczna i możliwa do zrealizowania w życiu codziennym koncepcja profilaktyki. Prezentacja sposobu mycia zębów, hasło „Rodzice wieczorem myją do czysta ze wszystkich stron zęby wszystkim dzieciom”, rozsądne spożywanie słodyczy, jak również czerpanie przyjemności z urozmaiconego odżywiania – to wszystko przedstawione jest w tej godnej polecenia książeczce w sposób angażujący emocjonalnie i dostosowany do dziecięcego odbiorcy.

Dr Andrea Thumeyer
Przewodnicząca Regionalnego Towarzystwa Pielęgnacji Zębów u Dzieci i Młodzieży w Hessen

Profilaktyka próchnicy u dzieci ma na celu zachowanie zdrowia zębów mlecznych. Jest to bardzo istotne zadanie pedagogiczne, polegające na profilaktyce indywidualnej – w gabinecie stomatologicznym – i grupowej – w przedszkolach i szkołach podstawowych. Najważniejszym atutem książki jest przedstawienie w opowiadaniu wszystkich zasad nowoczesnego dbania o zęby głoszonych w programie „5 gwiazdek, aby mieć zdrowe zęby”.

Lek. stom. Teresa Fehrenbach
Od lat propaguje zasady profilaktyki chorób jamy ustnej w Polsce