Relacje z konferencji

 • DSCN5798.jpg

  Pierwsze powakacyjne kursy, organizowane przez „Magazyn Stomatologiczny” w ramach cyklu Vademecum Stomatologa Praktyka, odbyły się 12 września br. w DAGO Centrum w Warszawie. Kierownictwo naukowe nad szkoleniami objął prof. dr hab. med. dr h.c. Zbigniew Jańczuk.

 • kurs Endo 3.jpg

         Vademecum Stomatologa Praktyka

         „Endodoncja praktyczna od A do Z” była pierwszym w tym roku kursem, zorganizowanym przez „Magazyn Stomatologiczny” (we współpracy z firmami W&H oraz Poldent) w ramach znanego już wszystkim cyklu Vademecum Stomatologa Praktyka.

 • zdjęcia-062.jpg

          Endodoncja praktyczna od A do Z – pod takim hasłem odbył się pierwszy w tym roku kurs „Magazynu Stomatologicznego” z cyklu Vademecum Stomatologa Praktyka. Dwudniowe szkolenie, na które miejsc zabrakło na długo przed jego rozpoczęciem, obfitowało w szereg zajęć i teoretycznych, i praktycznych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

 • Konf MS logo.jpg

       „Trudne wybory w stomatologii” – pod takim właśnie hasłem, w pierwszych dniach grudnia odbyła się II Konferencja Magazynu Stomatologicznego, zorganizowana, podobnie jak w roku ubiegłym, z myślą o lekarzach praktykach.

 • ryc.-1 Rzeka Menam stanowiąca jedną z arterii komunikacyjnych miasta.jpg

  Dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dr n. med. Maciej Górski

  Zakład Stomatologii Zachowawczej PAM w Szczecinie

     W tym roku Towarzystwo Stomatologiczne Azji i Pacyfiku zorganizowało swój kongres w Bangkoku, stolicy Tajlandii. Bangkok jest ponad 5­‍‑milionową aglomeracją położoną w południowej części kraju nad rzeką Menam, w odległości 40 km od Zatoki Tajlandzkiej. Miasto charakteryzuje chaotyczna zabudowa. Arteriami komunikacyjnymi są tu rzeka wraz z licznymi kanałami (ryc. 1), choć miasto przecina również sieć stale zakorkowanych ulic (ryc. 2) oraz oddana niedawno nadziemna kolejka (ryc. 3). Rzeka i większe kanały pełnią również funkcję swoistych osiedli mieszkaniowych – niektórzy mieszkańcy miasta żyją bowiem na przycumowanych do brzegu łodziach.

 • P5300007.jpg

     W ostatnich dniach maja (29­‍‑31.05.) w Augustowie odbyło się Podlaskie Spotkanie Stomatologiczne. Organizatorem dorocznego zjazdu było jak zwykle Podlaskie Stowarzyszenie Stomatologów z Białegostoku.

 • P1020329.jpg

  Warsztaty z cyklu Vademecum Stomatologa Praktyka ruszyły dopiero od połowy maja, a już ustawiła się długa kolejka oczekujących na następne. Nasi prenumeratorzy twierdzą, że patronat prof. dr. hab. n. med.  Zbigniewa Jańczuka i logo MS gwarantują solidne przygotowanie i najwyższy poziom zajęć. Ponieważ na I Kurs Praktyczny zgłosiło się wielu chętnych, postanowiliśmy go powtórzyć. Tym sposobem 13 czerwca w Warszawie, w siedzibie firmy W&H (partnera przedsięwzięcia), po raz drugi zorganizowaliśmy wykład i ćwiczenia z endodoncji.

 • warsztat ms.JPG

   Vademecum Stomatologa Praktyka – pod takim hasłem „Magazyn Stomatologiczny” rozpoczął w połowie maja cykl jednodniowych warsztatów praktycznych dla lekarzy dentystów. Kursy przeznaczone są dla prenumeratorów naszego miesięcznika.  Z założenia mają one umożliwić połączenie rzetelnego wykładu z jak największą dozą praktyki.

 • 1.JPG

  Pierwsze koty za płoty. Wiele miesięcy przygotowań, snucia planów, zastanawiania się, co być powinno, by nie sprawić zawodu naszym Czytelnikom. I tak, pierwszą konferencję "Magzynu Stomatologicznego" Specjaliści - lekarzom praktykom mamy już za sobą. Nie nam oceniać, jaka była. Możemy tylko zdradzić, że jeszcze w trakcie jej trwania i tuż po zakończeniu usłyszeliśmy od Państwa dużo ciepłych słów, a wiele osób nie szczędziło nam pochwał. Bardzo dziękujemy.